لوله پی وی سی –  PVC لوله

: و کاربردهای آن  PVC  لوله پی وی سی – لوله

1- حمل و نقل و اجرای آسان : وزن کم لوله pvc لوله پی وی سی باعث کاهش مشکلات حمل و نقل دستی آنها و آسان تر شدن کار با لوله pvc می شود و قدرت مانور نصب در فضاهای کوچک را به پیمانکاران عزیز می دهد و مهمتر اینکه لوله pvc به لحاظ صرفه جویی در وقت و منابع انسانی کمک شایانی می کند و در ضمن خطرات ناشی در محیط کار را کاهش می دهد و هزینه اجرا را پایین می آورد که این موارد باعث به ترغیت کارفرمایان و پیمانکاران عزیز در استفاده ازمحصولات مثل لوله برق استاندارد و لوله pvc می باشد.

2- مقاوم بودن در برابر آتش : لوله pvc از ترکیب پلیمری بازدارنده و ضد آتش ساخته می شود که به سختی مشتعل و به محض دور شدن از نقطه گرما سوختن آن متوقف شده و از نظر قابلیت احتراق، اشتعال، گسترش شعله و انتشار حرارت کمتر عملکرد خوبی دارد.

3- مواد اولیه بی خطر : لوله pvc دارای ماده غیر سمی و بی خطری است این تکنولوژی بایستگی ازحدود نیم قرن پیش بارها توسط مؤسسات مختلف مورد تحقیق و آزمایش قرار گرفته است.

4- اتصال چسبی : تمامی اتصالات مورد استفاده در لوله پی وی سی با کاربرد برقی مثل لوله برق استاندارد از طریق چسب بوده و نفوذ ناپذیری خوبی را ایجاد می کند که با اتصال دقیق و درست از ورود هرگونه آب، خاک و … به داخل لوله pvc جلوگیری به عمل می آورد.

5- عایق الکتریکی و حرارتی : یکی از دلایل مهم استفاده از لوله پی وی سی در انتقال برق با استفاده از لوله برق استاندارد در ساختمان ها و سایر مجموعه های عمرانی عایق بودن مواد pvc به حرارت و برق می باشد که به دلیل عدم عبور الکتریسیته ماده ای عالی برای کاربردهای الکتریکی است و همچنین عایق حرارتی نیز می باشد.

6- مقاوم در برابر موش وسایر جوندگان : بر خلاف برخی از لوله های ساخته شده از مواد ضایعاتی و یا سایر پلیمرها در برابر جوندگان از جمله موش در زیر زمین مقاوم است که یکی از دلایل استفاده از این لوله ها در زیر زمین و انشعابات ورودی برق اصلی ساختمانها که معمولاً از سایزهای ۴۰ – ۵۰ – ۶۳ استفاده می شود مقاوم بودن در برابر جوندگی می باشد.

7- قیمت مناسب : با توجه به کاربرد و استاندارد و ایمنی و سرعت کار با لوله pvc و نوع مواد مواد اولیه و فرایند تولید آن نسبت به سایر محصولات پلیمری از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد.

8- سابقه و قدمت : لوله پی وی سی  نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا از قدمت و مصرف  بالایی برخوردار است و بالاترین آمار مصرف جهانی را بین سایر لوله های پلیمری دارد .

قیمت لوله پی وی سی PVC